Sezonas: 2022
22.07-23.07.2022

Naujienos

Savotišku lenktynių centru ir vėl taps Viekšnių miestelis, kurį ralio gerbėjai tikrai gerai pažįsta.

Trasos – naujos ir greitos

Mažeikių ASK vadovas Vitalijus Plastininas pripažįsta, kad pernai žengę kokybinį žingsnį ir pirmą kartą surengę jau Lietuvos ralio čempionato etapo statusą turėjusias varžybas, organizatoriai įrodė, kad „ORLEN Lietuva ralis“ gali būti rikiuojamas šalia kur kas ilgesnę istoriją turinčių automobilių sporto renginių.

Greiti ir ekipažo darbo tikslumo reikalaujantys šio regiono žvyrkeliuose buvę greičio ruožai patiko ir dalyviams, o ralio gerbėjai galėjo išvysti itin azartišką Vaidoto Žalos, Martyno Samsono ir ukrainiečio Valerijaus Gorbano ekipažų kovą. V. Žala aplenkė M. Samsoną tik 5,9 sek., o nuo pastarojo trečią vietą užėmę svečiai iš Ukrainos atsiliko vos 4,5 sek.

V. Plastininas ir šių metų dalyviams žada gerų emocijų: šiame regione tikrai yra pakankamai greitų žvyrkelių, tad 2021 metų stenogramos ekipažams tikrai netiks. Šiemet Akmenės ir Mažeikių apylinkėse kovos tik ekipažai, dalyvaujantys Lietuvos ralio čempionate, tačiau tikimasi sulaukti svečių, o prie starto linijos galėtume išvysti apie 70 automobilių.

Dviejų dienų formatas

Penktadienį varžybos prasidės Mažeikiuose: beveik 4 km greičio ruožas galės būti vadinamas savotišku apšilimu. Kol kas sunku prognozuoti, koks bus oras, tačiau dulkių ir karščio turėtų nestigti: tiesa, po pirmojo ruožo vadinamojo „regrupingo“ nebus, tad sportininkai šeštadienį pagrindinę kovą pradės pagal komisarų skirtus starto numerius.

Visi „ORLEN Lietuva ralio“ greičio ruožai – žvyriniai. Jų ilgis iš viso – 100 km, o ekipažams per dvi dienas reikės įveikti beveik 350 km.

Šeštadienis padalytas į 4 sekcijas, kiekvienoje – po 3 greičio ruožus: 6 greičio atkarpas ekipažai turės įveikti po 2 kartus. Lenktynės šeštadienį prasidės 9.30 val., o į Viekšnius greičiausi ekipažai grįš apie 19 valandą. Patį ilgiausią – beveik 10 km – greičio ruožą organizatoriai paliko savotiškam desertui – jis bus įveiktas paskutinis, 13-as (taip pat ir – 10-as).

Lenktynių komisaras Edvinas Vašteris sako, kad visi „ORLEN Lietuva ralio“ greičio ruožai reikalaus maksimalaus susikaupimo. Sportininkams organizatoriai pasiūlys vieną visai naują greičio ruožą: nors lenktynės šiame regione turi ilgą istoriją, organizatoriai vis randa iki šiol nenaudotų kelių. Kelių kitų greičio ruožų kryptis – priešinga, tad atsipalaiduoti vairuotojams ir šturmanams tikrai bus nevalia. Juo labiau, kad šio regiono keliai leidžia ekipažams važiuoti labai greitai.

Renginys – nemokamas

Jau tampa tradicija, kad emocijas jų pasiilgusiems ralio gerbėjams Mažeikių ASK dovanoja nemokamai. Tikimasi, kad stebėti, kaip lenktyniauja visi geriausi Lietuvos ralio meistrai, atvyks keli tūkstančiai automobilių sporto aistruolių iš Lietuvos ir Latvijos. Bilietų pirkti jiems nereikės – renginys ir šiemet bus nemokamas. Be to, jie kviečiame ne tik prisijungti prie lenktynių nuotaikos kūrimo greičio ruožuose, bet ir atvykti į ralio startą Mažeikiuose bei iškilmingą finišą bei greičiausių ekipažų apdovanojimą, kuris šeštadienio vakarą vyks Viekšnių vasaros estradoje.